Szeptember első napjaiban hálózatöblítési munkákat végez a Zalavíz Zrt.

Tisztelt Söjtöriek!

A Zalavíz Zrt. ezúton tájékoztatja Önt, hogy a Söjtör vízműhöz tartozó ivóvízhálózaton tervszerű hálózatöblítési munkát végzünk az alábbi időpontban:

  • Söjtör előtároló – 2025. 09. 01. (hétfő) 0800-1600-ig,
  • Söjtör – Pusztaszentlászló magaslati tároló – 2025. 09. 02. (kedd) 800-1600-ig.

A munkavégzés időtartama alatt átmeneti vízhiány, nyomáscsökkenés és vízminőség változás előfordulhat.

Türelmüket és megértésüket köszönjük!
Zalavíz Zrt.

Augusztus 30-án utcabál lesz a szőlőhegyen

Kedves Söjtöriek, Tisztelt Érdeklődők!

Böjti Tamara és Kovács Zoltán kezdeményezésére batyus utcabál szerveződik a söjtöri szőlőhegyen, melynek főtámogatója Könyves Gábor polgármester. A villamoshálózat bővítésével a Középhegyen is teljes hosszában elérhetővé vált az áramellátás a közelmúltban, így ennek köszönhetően zavartalanul lebonyolítható a két szervező birtoka körül is már egy ilyen rendezvény.

Az esemény időpontja: 2025. augusztus 30. (szombat), 19 óra

Az rendezvény helyszíne: Öreghegyi önkormányzati gyümölcsös környezete

Zenél: Gergály Zsolt “Pedro”

A részvétel díjtalan, de az utcabálra érkezők “batyujában” legyen vendégségbe szánt étel és ital (hűtők rendelkezésre fognak állni), hogy a bálozó közösség tagjai az est folyamán megoszthassák egymással azokat.

Kiemelt örömmel fogadják a Szervezők a söjtöri zártkertben aktív gazdákat, hogy tovább erősödjön a szőlőhegy fejlesztése iránti közös elköteleződés!

Minden érdeklődőt szeretettel, a kezdésre érkezőket egytálétellel várják a Szervezők!

 

 

 

 

Az üzemi konyha és étkező épületrész tetőfelújítására pályázik az önkormányzat

Kedves Söjtöriek!

Söjtör Község Önkormányzata Képviselő-testülete pályázat benyújtásáról döntött a Magyar Falu Program “Önkormányzati tulajdonú ingatlanok fejlesztése, önkormányzati
feladatellátáshoz kapcsolódó beszerzések” elnevezésű kiírásán.

A Könyves Gábor polgármester által elkészített pályázat a közfeladatot ellátó ebédlő/konyha/karbantartóműhely/kazánház épületkomplexum tetőfedésének felújítására vonatkozik. A projekt közel 21 000 000 Ft-os költségvetéssel lett tervezve.

A meglévő, 940 m2 felületű síkpala borítású tető régi, helyenként sérült, nehezen javítható, könnyen beszivárog a víz, ami károsítja a falakat, mennyezetet, szigetelést. A felújítás meghosszabbítja a tetőszerkezet élettartamát, védelmet jelent viharkárok vagy hóterhelés idején. A tervezett cserepeslemez tető pedig beleillik a településkép arculatába.

Ezzel a megpályázott felújítással egységessé válik az önkormányzat Petőfi u. 2. szám alatti épületkomplexumának tetőborítása.

Dr. Simán László háziorvos szabadságra megy

Tisztelt Söjtöriek!

Dr. Simán László háziorvos értesíti a lakosságot, hogy 2025.08.01-08.08. között szabadságon lesz. Helyettesít: Dr. Hosszú Zsolt pusztamagyaródi háziorvos.

Söjtörön rendel:
– 2025.08.04-én, hétfőn 10:00-12:00 óra között,
– 2025.08.07-én, csütörtökön 12:00-14:00 óra között,

A Doktor úr a 06-20/471-3466 számú mobilon érhető el.

Július 27-én minden érdeklődőt vár a söjtöri búcsú

Kedves Söjtöriek!

 

Söjtör Község Önkormányzata meghívja Önt a település búcsújára.

Július 27-én, vasárnap 10:30 órától szentmise veszi kezdetét a Szent Jakab Apostol Templomban.

A Festetics Mária IKSZT környezetében vásári árusokkal, céllövöldével, ringlissel találkozhatnak.

14 órától a gyerekek részére térítésmentesen áll rendelkezésre a gyermekringlis és a ládavasút.

17 órától búcsúi bál a fesztiválsátorban Misával! 14 órától a rendezvény helyszínén büfé üzemel.

 

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Dr. Simán László háziorvos szabadságra megy

Tisztelt Söjtöriek!

Dr. Simán László háziorvos értesíti a lakosságot, hogy 2025.07.14-07.25. között szabadságon lesz. Első rendelés: 2025.07.28-án, hétfőn lesz. Helyettesít: Dr. Tóthbán Beáta baki háziorvos.

Söjtörön rendel:
– 2025.07.15-én és 22-én, kedden 12:30-14:00 óra között,
– 2025.07.17-én és 24-én, csütörtökön 12:30-14:00 óra között,

A Doktornő a 06-20/218-6923 számú mobilon érhető el.

7. alkalommal is bevettük a söjtöri szőlőhegyet a nyitott pincék éjszakáján

Kedves Söjtöriek!

2025. június 21-én 110 fő indult el az önkormányzat vendégházától délután fél 6-kor a söjtöri Öreghegybe. Immár 7. alkalommal szervezte meg Söjtör Község Önkormányzata a “Nyitott pincék túra” elnevezésű rendezvényét. A regisztrációt követően Könyves Gábor polgármester köszöntötte az egybegyűlteket és vezette őket végig az 5 km-es túrán.

Az első állomás Reiner Ágota sántaszeri birtokán volt, ahol nagyon kedves fogadtatásban részesültek a vendégek, akik nem csak Söjtörről, hanem a környező településekről, de távolabbi városokból is idelátogattak (mint például Budapest, Kiskunhalas vagy Kecskemét). Második állomás Mikolics József önkormányzati képviselő és családtagjai birtokain volt. A diófák és gesztenyefák árnyékában került sor itt Ugi-Pál Kriszti énekesnő koncertjére. A művésznő elvarázsolta a résztvevőket, akik egy rendkívül kellemes hangzású koncertet élvezhettek a szőlőhegyen. Köszönjük az egész Mikolics-család lelkes fogadtatását és vendéglátását.

A túra harmadik állomásához a legmagasabban fekvő szőlőhegyi vonulatra, a Nagykőre kellett felkapaszkodni, ahol a pusztaszentlászlói Horváth Zoltán és baráti köre látta vendégül a társaságot. Innen az önkormányzat gyümölcsöse mellett elvonulva Böjti Tamara volt a vendéglátónk. Majd egy hosszabb gyaloglás után érkezett meg este 9 órakor a csapat az utolsó állomásra, ahol a budapesti (de már söjtöri lakcímmel büszkélkedő) Albrecht Tibor családjával és barátaival, valamint hegyszomszédjával, Bőcskei Tiborral volt a házigazda. Tiborék fényfűzérekkel és gyertyákkal varázslatos hangulatot teremtettek a portáik körül, ahol az általuk elkészített tárkonyos szarvasragu levest szolgálták fel a finom borok mellé.

Nagyon köszönjük minden vendéglátónak és a szervezésben résztvevő önkormányzati dolgozóknak a segítségét! Jövőre visszatérünk!

 

 

Újabb önerős beruházás az egészségházban a söjtöri betegek érdekében

Kedves Söjtöriek!

Söjtör Község Önkormányzatának Képviselő-testülete önerős beruházás keretében elektromosan állítható vizsgálóágy beszerzését hajtotta végre. A mai napon érkezett meg a söjtöri betegek szempontjából rendkívül hasznos eszköz, ami Dr. Simán László háziorvosnak nagy örömet okozott.

Az ágy magassága elektromosan állítható, így a beteg könnyebben elhelyezkedhet rajta. A beteg mozgatása kontrolláltabb, kisebb az esés vagy sérülés kockázata. Az elektromos ágy használata a rendelőben hozzájárul a magasabb szintű betegellátáshoz.

Söjtör Község Önkormányzata évről évre fejleszti a helyi egészségház eszközállományát és növeli a komfortérzetet. Legyünk büszkék arra, hogy stabilan betöltött, modern munkakörnyezetben működő háziorvosi szolgálatunk van, amikor országos szinten 997 praxis ellátatlan.

Üdvözlettel:
Könyves Gábor
polgármester

 

Simon Lászlóné tanárnő emlékére és az újonnan létrejövő Csetkovics Zsuzsanna Oktatási Alap tiszteletére

Tisztelt Megemlékezők!

Kérem engedjék meg, hogy polgármesterként és volt tanítványként pár személyes gondolattal búcsúzzak egy olyan söjtöri személytől, aki több évtizeden keresztül meghatározó alakja és formálója volt a helyi közösségnek.

A mai napon megpihent… Örökre itt hagyott minket szeretett tanárnőnk, Simon Lászlóné, született Csetkovics Zsuzsanna, vagy ahogy a nyugdíjba vonulása előtt a diákjai hívták, „Zsuma” (Zsuzsa mama). Nem túlzás őt mamának hívni, hiszen évtizedeken át pótanyja és pótmamája volt minden söjtöri diáknak. Mert ő válogatás nélkül tudott szeretni mindenkit és a szárnyai alá vette a fiatalokat, de felnőtt korban sem engedett el bennünket teljesen.

Zsuzsa néni több volt, mint egy tanár. Ő egy mentor, egy inspiráló alak, aki a tudás és bölcsesség fényét sugározta a diákok felé, aki nem csak a tananyagot adta át, hanem a tanulás és a munka szeretetét is. Személyisége, kedvessége és a diákok iránti türelme mindannyiunk számára példaértékű volt. Mindig meghallgatta a gyerekeket, biztatta őket, és segített nekik kibontakoztatni a bennük rejlő tehetséget.

Mélységes szomorúsággal búcsúzunk Zsuzsa nénitől, az ő elvesztése pótolhatatlan űrt hagyott bennünk, de szívünkben örökre megőrizzük mosolygós emlékét. Bár a teste már nincs velünk, az általa adott tudás és a példamutató, ámbár tragédiákkal övezett élete örökre velünk marad.

Nekem megadatott még az az öröm és megtiszteltetés, hogy tanítványa lehettem, mi több, pótosztályfőnökként kicsit közelebb is érezhettük őt magunkhoz az osztálytársaimmal együtt. Polgármesterségem első napjaitól fogva támaszom, támogatóm, de egyben az egyik legélesebb konstruktív kritikusom is volt, akinek mindig is sokat adtam a véleményére.

Az iránta érzett tiszteletből és szeretetből – fiának, Zsoltnak a támogatásával – személyes vállalásként elindítok egy programot, ami a söjtöri gyermekek számára nyújt anyagi lehetőséget a tanulmányaik és az ahhoz kötődő feladataik eredményes teljesítése érdekében. A “CSETKOVICS ZSUZSANNA OKTATÁSI ALAP”-ba a polgármesteri fizetésemből 2025. júliusától minden hónapban 30 000 Ft-ot helyezek el, amire a helyi gyermekek, az iskola és az óvoda szülői szervezetei, az óvodás csoportok vagy az iskolai osztályok pályázhatnak. Támogatni kívánom a tehetséggondozást, az eszközbeszerzést, a fakultatív programokat, csoport- és osztálykirándulásokat, a tanulmányversenyeket, etc. Ezzel az elhatározással kívánom erősíteni, hogy Zsuzsa néni emlékét soha ne feledjük el.

Emlékezzünk rá szeretettel és tisztelettel. Nyugodjon békében!

 

Tisztelettel:
Könyves Gábor
polgármester

Fotógyűjtemény Söjtör 1950-es, 1960-as éveiből

Kedves Söjtöriek!

Figyelmükbe ajánlom a Hungaricana folyamatosan bővülő Képcsarnok szolgáltatását,  amely jelenleg 18 intézmény sok százezer képi dokumentumát adja közre. Cél, hogy Magyarország legjelentősebb vizuális gyűjteményeit mindenki számára ingyenesen, áttekinthető módon tegyék közzé a 21. századi technológiák adta plusz szolgáltatásokkal felvértezve.

Az alábbi linket valamelyik internetes böngészőbe másolva archív képeslapok és fotók gyűjteményéből Söjtör község házai, épületei, szőlőhegyei kerülnek bemutatásra az 1950-es, 1960-as évekből. A kiemelt képen a falu főutcájának egy részlete látható 1953-ból. A lapozgatáshoz és a felfedezéshez kellemes időtöltést kívánok Önöknek!

https://gallery.hungaricana.hu/hu/search/results/?list=eyJxdWVyeSI6ICJURUxFUFVMRVM9KFNcdTAwZjZqdFx1MDBmNnIpIn0&per_page=20&page=1

 

Üdvözlettel:
Könyves Gábor
polgármester