Sághegyi Gellért plébánost, községünk díszpolgárát köszöntötte otthonában 75. születésnapja alkalmából Könyves Gábor polgármester és Mónok Tibor alpolgármester. Plébános úr Zalaegerszegen született 1945. november 24. napján abban a házban, ahol most is a húga él. Söjtörön 1985. óta, vagyis 35 éve szolgálja már a híveket, időközben a gondjaira bízott 4 másik település lakóival együtt.

Plébános úr a korral együtt járó fáradalmak ellenére tovább kívánja folytatni munkáját. Az egyházi jogrend értelmében minden 75. életévet betöltő plébánosnak kötelezően kérni kell a Püspök atyától a szolgálat alóli felmentést, amit Gellért atya is megtett, de bízva Dr. Székely János megyéspüspök bölcsességében, reméljük, hogy Sághegyi Gellért plébános tovább dolgozhat a söjtöriekért.

Az önkormányzat nevében Plébános úr házi könyvtára Diós István a Szentek élete című kétkötetes kiadványával bővült. Községünk Díszpolgárának jó erőt és egészséget kívánunk!